23 July 2010

No Kurzemes uz Kušzemi...

... atkuģojis jaunākais komiksu kultūras žurnāls (ku)š!. Tas kopā ar Kuldīgu, pateicoties pilsētas atbalstam, svin hercoga Jēkaba 400. dzimšanas dienu – tai par godu laižot klajā pirmo vēsturisko komiksu izlasi, kurā iezemieši un ārzemnieki radījuši patiesus, puspatiesus un pavisam fantastiskus stāstus par hercoga Jēkaba piedzīvojumiem, kurš visiem tuvs un zināms kā vienīgās Latvijas kolonijas – Tobago salas iekarotājs.excerpt from "whales" by Martins Zutis

Esam priecīgi un lepni, ka šoreiz, kā nekad agrāk, zīmuļus asinājuši un stāstus zīmējuši krietns skaits latviešu talantu: Kristians Brekte, Aivars Baranovs, Jānis Kalaus, Velta Ķešāne, Gatis Kurzemnieks, Andrejs Lavrinovičs, Maija Līduma, Dace Sietiņa, Arnolds Soms, Oskars V-K un Mārtiņš U, Mārtiņš Zutis, pa kādam ārzemju komiksam arī no Kanādas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Lielbritānijas.

Jēkaba dzīves privātās ainiņas, kuģu mīlēšana vairāk par sievu, pirmo kartupeļu ar ārzemnieku akcentu celšana latviešu galdā, Kuldīgas frizieru aroda saknes un ko dara zivis, kaķi un cilvēki uz Kuldīgas slavenā tilta – par to visu un vēl daudz ko citu var lasīt jaunajā (ku)š! latviski (ar subtitriem angliski) vai angliski.

kuš! izmetis enkuru vairākās grāmatnīcās un skaistu lietu bodītēs: Lukabukā, Jāņa Rozes grāmatnīcā, Muhamorā un galerijā Istaba Rīgā, kā arī pavisam drīz Liepājas “PaGalmā”, kur „No Kurzemes uz Kušzemi” nopērkams par 1.20 Ls.

Tā kā 25. jūlijā Jēkabiem vārda diena, visi Jēkabi var tikt pie kuš! par baltu velti! Ņem līdzi pasi, divriteņa braukšanas apliecību vai zobu rentgena bildi un nāc uz kuš! rīkoto enerģisko franču mākslinieku apvienības Le Dernier Cri izstādi Dirty Deal Cafe (Spīķeros, Maskavas ielā 12/2) bez ieejas maksas no 16.00 līdz 22.00 šosestdien (24.07). Izstādi iesakām apmeklēt tikai tiem, kuri vecāki par 18 gadiem.

No comments:

Post a Comment